Kategorie
Uncategorized

Świetne buty do garnituru

Każdy z nas zaczyna kiedyś swoją przygodę z klasycznym ubiorem. Więc zamiast butów sportowych typu adidasy zaczynamy nosić eleganckie i klasyczne obuwie, wchodzimy w inną i nową rzeczywistość.
But klasyczny męskie jak wiadomo występują w różnych fasonach i modelach z których każdy z nich bogatą tradycję i
charakteryzuje się czyms innym.
Warto w tym miejscu wspomniec kilka słow jakie buty są butami klasycznymi, poniewaz zdania moga byc tu nie co troche odmienne.

Najczesciej rozpowszechnionym i klasycznym modelem butów męskie to oksfordy i derby. Oba modele mają azurowe zdobienia.Warto jeszcze tu wliczyc model butów ; monki i lotniki. po krótce opisze te 4 modele butów:
1.OKSFORDY:
Oksfordy to najbardziej znane i popularne buty.Co to są oksfordy? no własnie .
Otóż na wysokości sznurówek w tym modelu jest wykonany w sposób minimalistyczny,co oznacza ze jest zupełnie prosty i bardzo klasyczny, co nadaje mu bardzo elegancki kształt i sprawia ze pasuje do wszystkiego.
Chcąc się ubrać na oficjalne wyjscie , warto kupić przede wszystkim -czarne oksfordy- bez żadnych zdobień.
Można wybrać z nakładanym podnoskiem lub bez, zależnie od gustu i wiadomo co komu się podoba. Proste, minimalistyczne oksfordy w czarnym kolorze pasują idealnie do eleganckiego czarnego garnituru i nie tylko.
Warto tu wspomniec iz garnituru- nigdy nie należy zakładać obuwia ze skóry lakierowanej ,poniewaz ten model jest zarezerwowany tylko do smokingu lub fraka , w innym przypadku to duży błąd.
Wiadome jest , iz większość z nas nie ma okazji, aby nosić smoking, lepiej postawić na zwykłe oksfordy w kolorze czarnym i nielakierowane.
Będą pasować i do codziennego garnituru, jak i do smokingu. Jeśl natomiast i wybieramy się na wieczorną okazyjną imprezę, trzeba pamietac aby wypolerować buty na błysk.

Czarne obuwie- pasuje przede wszystkim do ciemnych garniturów, w kolorze czarnym,granatowym oraz szarym.
Oczywiście- do garnituru czarnego -który służy tylko i wyłacznie na okazje wieczorowe, ewentualnie na pogrzeby,także zakładamy czarne oksfordy.
Czarne oksfordy jak wiadomo, trudno wpisać w modę nieformalną czyli casuale . Tak oficjalne buty nie pasują przeciez do jeansóworaz chinosów.
Możemy przecież znaleźć klasyczne buty -w kolorze brązowym lub granatowym. Brogowanie na butach ,obniża formalność.

najbardziej jak wiadomo, najmniej oficjalnymi butami- są wiedenki z zamszu i tenajbardziej pasują do casualowych ubiorów.

 1. Drugim modelem klasycznego obuwia są derby, czyli angielki. Warto tu zaznaczyc ze w tego rodzaju butach kwatery -są naszyte na przyszwę. Warto zaznaczyc zew tym m0odelu nieco łatwiej wsunąć nogę oraz zawiązać sznurowadła. Warto się tu ukłonic poniewaz buty są bardzo wygodne.
  Takie obuwie idealnie pasuje do zestawów koordynowanych- tweedów,oraz sztruksów.
  Jeśli chcesz nosić eleganckie buty do jeansów i chino to właśnie ten model bedzie dobrym wyborem.
  Kolor brązowy jest mniej formalny od czarnego i bardziej swobodny . Ich podeszwa rzadziej niż w przypadku oksfordów jest wykonana się ze skóry. Jak wszyscy wiemy guma jest łatwiejsza w utrzymaniu oraz lepiej znosi wilgoć. \
  Brązowy kolor derby będzie pasował przede wszystkim do zestawów koordynowanych oraz garniturów sportowych. Można je łączyć z jasnymi spodniami oraz kolorowymi . Podstawowe buty do garnituru wizytowego oraz biurowego .
  3.Monki
  Monki są to buty zapinane na klamerkę. W skali formalności zajmuja miejsce w pobliżu angielek.
  Jeśli już mamy czarne wiedenki oraz brązowe angielki, to warto zaopatrzec się w zakup wiśniowych monków.
  Model ten w kolorze wiśniowym można nosić do granatowego,szarego, brązowego oraz czarnego garnituru. Będą doskonałym uzupełnieniem zestawów casualowych i kolorowych.
  Wybór trzeciej pary butów jest dobrym pomyslem dla osób otwartych na kolory i odważnych. Monki to model dobry szc dla tych osób i odbiorców , którzy lubią się wyróżniać oraz bawić klasycznym stylem.
  4.Lotniki
  Lotniki są to buty należące do najwyższej klasy kategorii formalności. Są równe pod tym względem oksfordom. Cechą ich jest minimalistyczna niczym niezakłóconą linia . Co ważne -cholewka jest szyta z jednego kawałka skóry-co wymaga sporego wysiłku.
  Kupując buty o wysokiej jakości, musimy pamiętać o szczególnej pielęgnacji.
  Nigdy nie wolno suszyć obuwia przy kaloryferze. Niszczy to obuwie i ma tragiczne skutki skutki dla skóry. Przemoczone obuwie wypchamy gazetami i zostawiamy do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.
  Zakładając buty, zawsze oczywiście używamy łyżki.